Sık Sorulan Sorular

1. GriCeviz’i kimler kullanabilir?

GriCeviz’de “Öğrenme kişiye özel bir deneyimdir.” prensibi benimsenmiştir. GriCeviz Yapay Zeka Algoritması kullanıcısını tanıyarak onun seviyesine uygun zorluklarda oyun ve egzersizleri karşısına çıkarır. Bu sebeple GriCeviz değişik yaş ve eğitim seviyesindeki tüm kullanıcılar için uygundur. Platformun tamamından verimli bir şekilde yararlanılabilmesi için kullanıcıların okuma-yazma becerisine sahip olması yeterlidir.

2. Neden GriCeviz oynamalıyım?

Sağlıklı bir beyin için spor ne kadar gerekliyse, sağlıklı bir beyin için de beyin egzersizleri o kadar gereklidir. Bilişsel becerilerinizi değerlendiren ve geliştiren egzersizleri yaşamınızın bir parçası haline getirin.

3. GriCeviz’i kimler geliştirmiştir? Güvenilir midir?

Emrehan Halıcı’nın, 40 yılı aşkın süredir hazırladığı Akıl Oyunları Soruları ve Zeka Oyunları Yarışmalarından edindiği deneyimler ışığında ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde geliştirilen GriCeviz projesinde; Psikoloji, Yapay Zeka, Özel Eğitim, Öğretim Teknolojileri, PDR, Ölçme Değerlendirme ve Yazılım alanlarında çalışan bilim insanları, mühendisler, eğitimciler ve zeka oyunları yarışmalarında üstün başarı göstermiş yarışmacılardan oluşan geniş bir ekibin emekleri bulunuyor.

Ekibimiz ve Akademik Kurul’umuz için tıklayın.

4. “GriCeviz” adı ne anlama gelmektedir?

GriCeviz “Gri” ve “Beyin” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. “Gri” beyin hücrelerinin rengini ifade ederken; “Ceviz” ise şekil olarak beyine benzemesi dolayısıyla seçilmiş böylece “GriCeviz” ismi ortaya çıkmıştır.

5. GriCeviz’i ne kadar süre oynamaya devam etmeliyim?

GriCeviz’i kullanmak için bir süre kısıtlaması/hedefi yoktur. Oynamaya devam ettiğiniz sürece bilişsel beceri ve zihinsel gelişiminize katkı sağlamaya devam edebilirsiniz.

6. GriCeviz oynamak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

GriCeviz mobil bir uygulamadır ve cep telefonu ve tabletlerde kullanılabilmektedir. Google Play ve/veya AppStore’dan indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

7. GriCeviz’e nasıl üye olunur?

GriCeviz, Google Play ve AppStore üzerinden indirdikten sonra uygulama içindeki yönlendirmeleri takip ederek size uygun olan üyelik paketini satın alabilirsiniz.

8. GriCeviz’i bilgisayar üzerinden satın alabilir miyim?

Hayır. GriCeviz, mobil bir uygulamadır ve satınalma işlemleri yalnızca Google Play ve AppStore üzerinden gerçekleştirilmektedir.

9. GriCeviz hangi platformlarda oynanabilmektedir?

GriCeviz’i tüm cep telefonu ve tabletlerden oynayabilirsiniz. Web üzerinden yalnızca yönetim paneline ulaşabilir; kullanıcı bilgisi güncelleme ve gelişim takibi gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

10. Gelişim takibini nasıl yapabilirim?

GriCeviz kullanıcılarına kapsamlı sayısal ve grafiksel istatistikler sunmaktadır. Tüm bu istatistiklere uygulama içindeki “İstatistikler” bölümünden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve raporlama seçeneklerinden faydalanmak için web’den erişim sağlanabilen “Yönetim Paneli”ni kullanabilirsiniz.

11. Beyin Performan Skoru “BPS” nedir?

Kişinin bilişsel beceri gücünün GriCeviz’deki oyunlardan elde ettiği sonuçlar ve kendi yaş grubundaki diğer kullanıcıların performanslarına göre hesaplanmasıdır. Her seviye için başarınızın ortalama başarıya oranı, oynama sayısı ve oyun performansınızın değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir puandır.

12. Bir süredir GriCeviz oynuyorum fakat BPS hala “0”. Neden olabilir?

GriCeviz’de kullanıcılarımıza sunduğumuz puan sistemi konusunda oldukça titiz davranıyoruz, bu sebeple BPS’in oluşması ve istatistik ekranlarında değişimini gözlemleyebilmeniz için en az 3 farklı kategoriden, en az 100’er oyun oynanmış olması gerekiyor. Oynamaya devam ettikçe puanınız oluşacaktır, böylece BPS gelişiminizi takip edebilirsiniz.”

13. Yönetim Paneli nedir ve ne işe yarıyor?

“Yönetim Paneli” üzerinden profil bilgilerinizi güncelleyebilir, üyelik yönetimi yapabilir ve istatistiklerinize ulaşabilirsiniz.

14. Yönetim Paneli’ne nasıl girebilirim?

Ana sayfanın sağ üsy kısmında yer alan “Yönetim Paneli” butonuna tıkladıktan sonra, uygulamaya giriş yaptığınız mail adresi ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

17. GriCeviz’e yeni oyunlar eklenecek mi?

GriCeviz Ekibi, severek oynamaya devam edeceğiniz ve gelişiminize katkı sunmak için tasarlanmış yeni oyunları kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

16. Kurum/Okul olarak GriCeviz üyesi olmak istiyoruz. Ne yapmalıyız?

Kurum ve Okul üyelikleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

15. GriCeviz’in İngilizce dil seçeneği var mı?

Uygulama içindeki “Ayarlar” sekmesinden uygulamanın dilini kolaylıkla İngilizce’ye çevirebilirsiniz.

18. GriCeviz ücretli bir uygulama mıdır?

GriCeviz’i ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabilir, günlük egzersizlerinizle gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Ancak oyunların tamına ve istatistik ekranlarına erişim sağlamak isterseniz, üyelik seçeneklerinden size uygun olanı seçerek GriCeviz Üyesi olabilirsiniz.

19. Üyelik satın aldım ancak oyunlara giremiyorum? Ne yapmalıyım?

Üyelik satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra eğer üyeliğiniz aktif olmamışsa lütfen uygulamadan önce çıkış yapıp sonra tekrar girmeyi deneyin. Eğer sorununuz devam ederse bize info@griceviz.com adresinden ya da iletişim bölümünde yer alan diğer yönlendirmeler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

20. GriCeviz’le ilgili geri bildirim ya da önerim varsa ne yapmalıyım?

GriCeviz ekibi kullanıcılarına her geçen gün daha iyi bir deneyim sunmak üzere çalışmalarını aralıksız olarak titizlikle sürdürmektedir. Tüm geri bildirim ve önerileriniz için bize İletişim bölümünde yer alan yönlendirmelerden ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Sorununuza cevap bulamadıysanız aşağıdaki iletişim formundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

İletişim Formu