Sık Sorulan Sorular

GriCeviz Kupon Kodu Nasıl Kullanılır?

GriCeviz kupon kodunuzu kullanmak için izlemeniz gereken adımlar!

  1. GriCeviz’i mobil cihazınıza indirin ve kayıt olun.
  2. GriCeviz Yönetim Paneli‘ne gidin ve GriCeviz hesap bilgilerinizle giriş yapın.
  3. Kupon kodunuzu ilgili alana girin ve “Uygula” butonuna basın.

*Kupon kodunuzu kullanmada sorun yaşarsanız bize info@griceviz.com adresinden ulaşabilirsiniz.

EBA ile Öğrenciler için GriCeviz'e Giriş Yönergesi

Tüm öğrencilerimiz GriCeviz’e, EBA üzerinden temin edecekleri şifre ile ücretsiz olarak erişebilmektedir.  GRİCEVİZ’e EBA ile GİRİŞ hakkında yardım için tıklayın.

MEBBİS ile Öğretmenler için GriCeviz'e Giriş Yönergesi

GriCeviz, Millî Eğitim Bakanlığı bünyesindeki yaklaşık 1 milyon öğretmenimizin kullanımına ücretsiz olarak açıldı. Öğretmenlerimiz, GriCeviz uygulamasını MEBBİS üzerinden temin edecekleri kullanıcı bilgileriyle kullanmaya başlayabilirler. GRİCEVİZ’e MEBBİS ile GİRİŞ hakkında yardım için tıklayın.

1. GriCeviz’i kimler kullanabilir?

GriCeviz’de “Öğrenme kişiye özel bir deneyimdir.” prensibi benimsenmiştir. TÜBİTAK destekli GriCeviz Yapay Zeka Algoritması,  sayesinde makine öğrenmesi teknikleri uygulanarak  kullanıcıların öğrenme hızlarını artıracak oyun seçenekleri sunulur. GriCeviz kullanıcısını tanıyarak onun seviyesine uygun zorluklarda oyun ve egzersizleri karşısına çıkarır. Bu sayede, GriCeviz değişik yaş ve eğitim seviyesindeki tüm kullanıcılar için uygun olma özelliğine sahiptir. Platformun tamamından verimli bir şekilde yararlanılabilmesi için kullanıcıların okuma-yazma ve temel dört işlem becerilerine sahip olması yeterlidir.

2. Neden GriCeviz oynamalıyım?

Sağlıklı bir beyin için spor ne kadar gerekliyse, sağlıklı bir beyin için de beyin egzersizleri o kadar gereklidir. Bilişsel becerilerinizi değerlendiren ve geliştiren egzersizleri yaşamınızın bir parçası haline getirin.

3. GriCeviz’i kimler geliştirmiştir? Güvenilir midir?

GriCeviz Projesi, ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde geliştirilmiştir ve Psikoloji, Yapay Zeka, Özel Eğitim, PDR, Ölçme Değerlendirme ve Yazılım alanlarında çalışan bilim insanları, mühendisler, eğitimciler ve zeka oyunları yarışmalarında üstün başarılar göstermiş yarışmacılardan oluşan geniş bir ekibin emekleri bulunmaktadır. Emrehan Halıcı’nın 40 yılı aşkın süredir hazırladığı Akıl Oyunları Soruları ve Zeka Oyunları yarışmalarından edindiği deneyimler ışığında geliştirilen GriCeviz Projesi’nin Akademik Kurulunda Prof. Dr. Ferhunde Öktem, Prof. Dr. Ayşegül Ataman, Prof. Dr. Halil Yurdugül, Doç. Dr. Sait Uluç, Prof. Dr. Soner Yıldırım ve Prof. Dr. Uğur Halıcı bulunmaktadır.

Ekibimiz ve Akademik Kurul’umuz için tıklayın.

4. “GriCeviz” adı ne anlama gelmektedir?

GriCeviz “Gri” ve “Ceviz” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. “Gri” beyin hücrelerinin rengini ifade ederken; “Ceviz” ise şekil olarak beyine benzemesi dolayısıyla seçilmiş böylece “GriCeviz” ismi ortaya çıkmıştır.

5. GriCeviz’i ne kadar süre oynamaya devam etmeliyim?

GriCeviz’i kullanmak için bir süre kısıtlaması/hedefi yoktur. Oynamaya devam ettiğiniz sürece bilişsel beceri ve zihinsel gelişiminize katkı sağlamaya devam edebilirsiniz.

6. GriCeviz oynamak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

GriCeviz mobil bir uygulamadır ve cep telefonu ve tabletlerde kullanılabilmektedir. Google Play ve/veya AppStore’dan indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

7. GriCeviz’e nasıl üye olunur?

GriCeviz’i, Google Play ve AppStore üzerinden indirdikten sonra uygulama içindeki yönlendirmeleri takip ederek size uygun olan abonelik paketini seçebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden ilgili yönlendirmeleri izleyerek üye olabilirsiniz. Okul ve Kurum Üyelikleri için ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kampanya ve gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

8. GriCeviz hangi platformlarda oynanabilmektedir?

GriCeviz’i tüm akıllı telefon ve tabletlerinize indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

9. GriCeviz'de performans ve gelişim takibini nasıl yapabilirim?

GriCeviz kullanıcılarına kapsamlı sayısal ve grafiksel istatistikler sunmaktadır. Tüm bu istatistiklere uygulama içindeki “İstatistikler” bölümünden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve raporlama seçeneklerinden faydalanmak için web’den erişim sağlanabilen “Yönetim Paneli”ni kullanabilirsiniz.

10. Beyin Performan Skoru “BPS” nedir?

Kişinin bilişsel beceri gücünün GriCeviz’deki oyunlardan elde ettiği sonuçlar ve kendi yaş grubundaki diğer kullanıcıların performanslarına göre hesaplanmasıdır. Her seviye için başarınızın ortalama başarıya oranı, oynama sayısı ve oyun performansınızın değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir puandır.

11. Bir süredir GriCeviz oynuyorum fakat BPS hala “0”. Neden olabilir?

GriCeviz’de kullanıcılarımıza sunduğumuz puan sistemi konusunda oldukça titiz davranıyoruz, bu sebeple BPS’in oluşması ve istatistik ekranlarında değişimini gözlemleyebilmeniz için en az 3 farklı kategoriden, en az 100’er oyun oynanmış olması gerekiyor. Oynamaya devam ettikçe puanınız oluşacaktır, böylece BPS gelişiminizi takip edebilirsiniz.”

12. GriCeviz Yönetim Paneli nedir ve ne işe yarıyor?

“Yönetim Paneli” üzerinden profil bilgilerinizi güncelleyebilir, üyelik yönetimi yapabilir ve gelişim istatistiklerinize ulaşabilirsiniz. Okul ve Kurum Üyeliklerinde Yönetim Paneli daha kapsamlı olarak kullanılabilmektedir.

13. Yönetim Paneli’ne nasıl girebilirim?

Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Yönetim Paneli” butonundan ya da doğrudan info.griceviz.com adresinden ulaşabilirsiniz. Yönetim Paneli’ne GriCeviz kullanıcı bilgilerinizle girebilirsiniz.

14. GriCeviz’e yeni oyunlar eklenecek mi?

GriCeviz sürekli güncelleniyor, daha üstün bir kullanıcı deneyimi sunmak için GriCeviz Ekibi çalışmalarına aralıksız sürdürüyor. Takipte kalın.

15. Kurum/Okul olarak GriCeviz üyesi olmak istiyoruz. Ne yapmalıyız?

Kurum ve Okul üyelikleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

16. GriCeviz’in İngilizce dil seçeneği var mı?

Uygulama içindeki “Ayarlar” sekmesinden uygulamanın dilini kolaylıkla İngilizce’ye çevirebilirsiniz. GriCeviz’in İngilizce dil içeriği Türk Amerikan Derneği’nin katkılarıyla geliştirilmiştir.

17. GriCeviz ücretli bir uygulama mıdır?

GriCeviz’i ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabilir, günlük egzersizlerinizle gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Ancak oyunların tamamına ve istatistik ekranlarına erişim sağlamak isterseniz, üyelik seçeneklerinden size uygun olanı seçebilir ve GriCeviz Üyesi olabilirsiniz.

18. GriCeviz’le ilgili geri bildirim ya da önerim varsa ne yapmalıyım?

GriCeviz ekibi kullanıcılarına her geçen gün daha iyi bir deneyim sunmak üzere çalışmalarını aralıksız olarak titizlikle sürdürmektedir. Tüm geri bildirim ve önerileriniz için bize İletişim bölümünde yer alan yönlendirmelerden veya info@griceviz.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Sorununuza cevap bulamadıysanız aşağıdaki iletişim formundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

İletişim Formu